Telefon: 724 004 893 | E-mail: info@energiefengshui.cz |

Za okny je jaro v plném proudu, ale my dle energií čínského kalendáře víme, že na nás nyní působí energie země. A to mezidobí mezi jarem a létem.

Období kdy na nás působí energie prvku země bychom měli využít hlevně k tomu abychom zhodnotili předcházející sezonu a připravili se na další. Energie mezidobí vše zklidňuje a dává do rovnováhy.

Proto se zastavte a v klidu si vše projděte, zhodnoťte. Na vše se dívejte realisticky a objektivně. Hodnocení se věnujte v klidu. Dopřejte si dostatek času a nikam nepospíchejte. Energie Země chce stabilitu a rovnováhu. Podle výsledků jara si pak upravte plán na letní období, tj. květen, červen, červenec. Vše si nastavte tak, aby to směřovalo ke splnění vašeho ročního plánu. Začátkem května pak opět vykročte na svoji cestu k cíli.

Věnujte se i podpoře “ohnivých orgánů” – srdce, osrdečník, tenké střevo- jak stravou tak i cvičením. Ve stravě upřednostňujte zeleninu, ovoce i jiné suroviny, které mají červenou nebo rudou barvu. Současně i zelenou ,která ohnivou červenou nabíjí. Cvičení Chi gongu (či kung) nabízí cviky na posílení jednotlivých orgánů.