Telefon: 724 004 893 | E-mail: info@energiefengshui.cz |

Začátkem listopadu na nás začíná působit další energie a tou je opět voda.
Základní energií zimního období je element Vody a její vliv je v šíření chladu. Voda patří k energii smrti. Proto silný vliv chladu je velmi nepříznivý a může způsobit velké komplikace. Proto se celá příroda na zimní období uzavírá (v průběhu podzimu), aby chlad pokud možno pronikal co nejméně.
Tento princip by se měl týkat i člověka. Naše tělo se v zimě uzavírá a brání se tak průniku chladu. Lidé však v zimě nepřestávají být aktivní a tak uzavření těla není dostatečné. Jsou tak vystaveni většímu nebezpečí chladu, než ostatní tvorové či rostliny v přírodě. Je proto nutné, abyste vy sami přistupovali k ochraně před chladem aktivně.
Abyste zimu zvládli bez nepříjemných následků, musíte převažující chlad vyrovnávat –harmonizovat. Energie, která jde proti chladu je energie elementu Ohně. Ten si proto musíte do svého života v zimě dodávat aktivně sami.
Základem je udržovat své tělo v teple. Zde hraje velmi důležitou roli kvalitní a teplé oblečení. Asi vám nemusím připomínat, že více ochrany před průnikem chladu dává více vrstev oblečení, než jen jedna tlustá vrstva.
Dalším zdrojem elementu Ohně je prostřednictvím stravy. Jezte teplá jídla. V jídelníčku by také mělo mít své významné místo maso, které je zdrojem Ohně. Pijte hodně teplých nápojů a nebojte se zvýšit hladinu Ohně svařeným vínem, grogem nebo něčím ostřejším.