Telefon: 724 004 893 | E-mail: info@energiefengshui.cz |

V květnu na nás začala působit další energie ohně, a to sezóny. Dle zemědělského východního  kalendáře začalo již léto. A to má energii aktivního (jangového) ohně. Jistě i na sobě cítíte více chutí být aktivní. Využijte toho a nebraňte se aktivitě, hlavně té která vám přináší potěšení.

Energii Ohně dobře harmonizuje energie Dřeva. To souvisí hlavně s přírodou a zelení. Je tedy velmi dobré, pokud budete léto co nejvíce trávit v přírodě. Využijte k tomu každou příležitost. I pár minut v přírodě, lese či zeleném městském parku vám udělá velmi dobře. Oheň má také rád prostor. I proto je příroda velmi vhodným prostředím pro toto roční období. Přírodu totiž považujeme za „nekonečný prostor“. Větší prostor tedy není. V teplých letních dnech je vhodné, abyste se v přírodě zdržovali co nejvíce u vody – řeka, rybník, přehrada, nebo i jen malý potůček. Voda totiž vyrovnává silnou energii Ohně, která v horkých dnech může být až spalující a tím i velmi vyčerpávající.

Pokud budou horké a slunné dny, měli byste také střídat svůj pobyt na slunci a ve stínu. Opět záleží na každém z vás a hlavně na tom, jaké máte energie ve svém Astrotypu. Pokud tam máte více Ohňů, pak bude lepší, když v největším horku budete v klidu ve stínu. Nezapomeňte také přizpůsobit létu svoji stravu. V jídelníčku by měly být hlavně chladivé potraviny. Sem patří hlavně ovoce a zelenina (ale pozor, ne všechno ovoce a ne všechna zelenina chladí). Ideální je, abyste ve svém jídelníčku měli nejvíce to, co právě zraje. Za chvíli bude období jahod. Proto by neměly chybět na vašem stole ať již jako čerstvé, nebo v ovocných knedlíkách či ve výborném jahodovém koláči. Postupně pak bude přicházet další a další ovoce a zelenina. Váš jídelníček by měl být lehký a pokud možno pestrý.