Telefon: 724 004 893 | E-mail: info@energiefengshui.cz |

Venku je stále teplo a ani se nám nechce věřit, že prázdniny se chýlí ke konci. Stejně tak je neuvěřitelné, že na nás začínají působit jinové energie podzimu. Ale je to tak, aktivní energie, které nám pomáhaly jsou za námi a my bychom měli přizpůsobit náš rytmus pomalejším a klidnějším kovovým energiím nastupujícího podzimu. Nicméně i na podzimu se dá nalézt něco pozitivního. Každý to samozřejmě vnímá dle svých energií, ale vždy by tam něco co nás potěší mělo být aby jsme se na své okolí nemračili.

Po bouřlivém ohnivém létu a s nastupujícími kovovými energiemi k nám pomalu přichází řád a systém. Další vlastností kovu je pevnost.
Díky této vlastnosti elementu kov existuje to, čemu říkáme imunita. Proto s příchodem srpna nastává období, kdy se máme co nejvíce o svoji imunitu starat. Pevnost totiž má i svojí slabou stránku, ostatně jako vše. A tou je křehkost. Takže i vaše imunita je křehká. Musíte tedy pečovat o její pevnost. Další souvislost s elementem kovu je to, že ovlivňuje kvalitu fungování plic a tlustého střeva. Tyto dva důležité orgány tak mají úzkou souvislost s kvalitou naší imunity. Proto podzim je také období, kdy často lidé trpí různými problémy s horními dýchacími cestami.
Na co si tedy hlavně musíte dávat pozor? Kov s sebou přináší tzv. prochládání. Toto prochládání se většinou nejvíce projevuje ve vzduchu. Vzduch se ochlazuje a člověk tak začíná dýchat po teplém létu studený vzduch. Tento studený vzduch vniká do horních cest dýchacích a plic. Tento orgán tak bývá chladem zasažen jako první. Nemoci související s kovem často vstupují do těla skrz ramena. Proto je nenechte prochladnout. I když budete mít pocit, že je stále ještě teplo a slunce svítí, přehoďte si přes ramena šátek, či svetr. V případě, že sami pocítíte chlad, tak se dobře oblečte.                              Druhým orgánem, který souvisí s kovem je tlusté střevo. Jeho funkce má na starosti vylučování nepotřebného. S podzimem tak přichází vhodná doba na inventuru a úklid. Měli byste si jasně uvědomit, co na svoji další cestu životem potřebujete a co již není potřeba. Toho, co již nepotřebujete se zbavte. Prodejte to, věnujte to někomu. Rozhodně to s sebou „nevláčejte“ dál. Sníží to vaši imunitu.

A nezapomínejte na svůj interiér – je to energie prostoru, která na vás působí – takže využít energie kovu a třídit a zbavovat se nepotřebného.