Telefon: 724 004 893 | E-mail: info@energiefengshui.cz |

Je to až neuvěřitelné ,ale dle čínského kalendáře na nás začínají působit kovové (podzimní) energie. Jak tuto energii můžeme využít pro svůj život?

Za prvé je to jisté sklidnění po bouřlivém ohnivém létu a s nastupujícími kovovými energiemi k nám pomalu přichází řád a systém. Další vlastností kovu je pevnost.
Díky této vlastnosti elementu kov existuje to, čemu říkáme imunita. Proto s příchodem srpna nastává období, kdy se máme co nejvíce o svoji imunitu starat. Pevnost totiž má i svojí slabou stránku, ostatně jako vše. A tou je křehkost. Takže i vaše imunita je křehká. Musíte tedy pečovat o její pevnost. Další souvislost s elementem kovu je to, že ovlivňuje
kvalitu fungování plic a tlustého střeva. Tyto dva důležité orgány tak mají úzkou souvislost s kvalitou naší imunity. Proto podzim je také období, kdy často lidé trpí různými problémy s horními dýchacími cestami.
Na co si tedy hlavně musíte dávat pozor? Kov s sebou přináší tzv. prochládání. Toto prochládání se většinou nejvíce projevuje ve vzduchu. Vzduch se ochlazuje a člověk tak začíná dýchat po teplém létu studený vzduch. Tento studený vzduch vniká do horních cest dýchacích a plic. Tento orgán tak bývá chladem zasažen jako první. Nemoci související s kovem často vstupují do těla skrz ramena. Proto je nenechte prochladnout. I když budete mít pocit, že je stále ještě teplo a slunce svítí, přehoďte si přes ramena šátek, či svetr. V případě, že sami
pocítíte chlad, tak se dobře oblečte.                                                                                              Druhým orgánem, který souvisí s kovem je tlusté střevo. Jeho funkce má na starosti vylučování nepotřebného. S podzimem tak přichází vhodná doba na inventuru a úklid. Měli byste si jasně uvědomit, co na svoji další cestu životem potřebujete a co již není potřeba. Toho, co již nepotřebujete se zbavte. Prodejte to, věnujte to někomu. Rozhodně to s sebou „nevláčejte“ dál. Sníží to vaši imunitu.

A nezapomínejte na svůj interiér – je to energie prostoru, která na vás působí – takže využít energie kovu a třídit a zbavovat se nepotřebného.